fbpx

O projektu

NeplastuProjekt proti plastovému znečištění

Ahoj Jmenuji se Petr a jsem studentem Univerzity Palackého v Olomouci.
Nejsem žádnej ekoterorista, ale normální kluk, který se snaží svět vnímat otevřeně bez klapek na očích. Nemám žádné superschopnosti, ani nejsem programátor, a přesto si právě čteš informace o projektu.
Jak jistě víš, žijeme v době, kdy se dramaticky mění klimatické podmínky, a dochází k velkému znečištění životního prostředí. Zřejmě také víš i o znečištění moří a oceánů díky plastům. Podle posledních výzkumů bude v roce 2050 v moři více plastů, než-li ryb. Je ti to jedno, protože nejíš ryby? A co taková voda? Čtyři pětiny mořské vody obsahují mikroplasty, které jsou zdraví škodlivé.
To vše mě vedlo k tomu, abych vytvořil tento projekt, který spojuje a zastřešuje dva okruhy zaměření.
1) E-shop
2) Osvěta

V e-shopu můžeš najít nejen ručně dělané výrobky, kterým ve svém volném čase vdechují život zlaté české ručičky, ale také spousty ověřených ekologických produktů, které budou nejen šetřit vodu, ale také peníze! (spořiče vody). To vše doplňují impozantně zpracované grafické návrhy eco friendly triček, které ti rozhodně pomohou v šíření osvěty nejen ve škole i práci! Pevně věřím, že s designem zaujmeš i svoji babičku, učitelku, nebo šéfa a budeš je moct v zahájené konverzaci přesvědčit o dopadu jednorázových plastů na přírodu. …
Cílem tohohle projektu není primárně výdělek, ale osvěta u širší společnosti. Už od počátku v projektu vidím vyšší princip, který mě naplňuje. Snažím se, aby byli produkty dostupné pro všechny ekonomické třídy, a společně jsme mohli pomoci přírodě. Sám dobře vím, že omezit se ze dne na den v používání jednorázových plastů není jednoduché, ale postupně malými krůčky se můžeme dopracovat k našemu vysněnému cíli.
Doufám, že tento vyšší princip nás spojí natolik, že mi odpustíte i případné komplikace. Nejsem největší e-shop se zeleným mimozemšťanem v čele, abych měl všechno vychytané a ani nejsem počítačový mág. Věřte mi, že už jen přiřadit doménu k webshostingu byl pro mě oříšek. Vlastně nemám žádné zkušenosti s e-shopem, podnikáním.
Tento projekt si hradím pouze sám ze svých úspor vydělaných přes prázdniny v zahraničí a pochybností o projektu jsem si vyslechl nespočet.Přes to všechno, jsem natolik tvrdohlavý, že si právě čtete myšlenku projektu NEplastu.cz Pevně věřím, že společně jsme schopni pomoci přírodě a plastovému znečištění. 
Od roku 2020 každý měsíc přispívám poměrnou část z každé objednávky na organizaci Homefortrees, díky které budou vysazeny nové stromy v lokalitách zničených kůrovcem. I ty se na tom můžeš podílet! ♥ 
A pokud díky tomuto projektu alespoň jedna domácnost omezí používání jednorázových plastů, tak tento projekt bude úspěšný. Od
Není to však jen o mě, toto není můj projekt, ale projekt nás všech, protože bez Vás a vaší podpory to ztrácí smysl. Jsme to my, kdo společně tvoříme budoucnost naší planety Země..
                                                                                                                            Váš Petr Ceh

Partněři projektu :

https://homefortrees.com/
https://homefortrees.com/

https://www.gopay.com/cs/ https://nutily.cz/https://toret.cz/