O projektu

NeplastuProjekt proti plastovému znečištění

Ahoj,

jsme mladý pár, který převzal tento e-shop a tuto myšlenku po Petrovi. Ani jeden z nás není ekoterorista, ale jsme normální lidé, který se snaží o trochu zlepšit svět. Víme, že sami toho nedocílíme, ale společně máme naději na lepší budoucnost.

Jak jistě víš, žijeme v době, kdy se dramaticky mění klimatické podmínky, a proto tomu chceme jít naproti. Dochází k velkému znečištění životního prostředí, moří a oceánů díky plastům. Podle posledních výzkumů bude v roce 2050 v moři více plastů než ryb. Je ti to jedno, protože nejíš ryby? A co taková voda? Čtyři pětiny mořské vody obsahují mikroplasty, které jsou zdraví škodlivé.

Tento projekt nás zaujal hned na první pohled, a proto jsme se rozhodli ho převzít. Zaměříme se na dva okruhy:
1)   E-shop
2)   Osvěta

V e-shopu můžeš najít nejen ručně dělané výrobky, kterým ve svém volném čase vdechují život zlaté české ručičky, ale také spoustu ověřených ekologických produktů. To vše doplňují impozantně graficky zpracovaná eco friendly trička, která ti rozhodně pomohou v šíření osvěty nejen ve škole, ale i v práci! Pevně věříme, že  designem zaujmeš i svoji babičku, učitelku nebo šéfa a budeš se je moci v zahájené konverzaci pokusit přesvědčit o dopadu užívání jednorázových plastů na přírodu.

Chtěli bychom podpořit všechny, kteří se rozhodnou jít cestou k zero waste. Oba však dobře víme, že změna ze dne na den není možná, ovšem když milion lidí změní alespoň jednu věc, bude to pro planetu lepší, než když jeden člověk bude chtít  změnit úplně všechno.

Pokud chcete tuto myšlenku šířit, uvědomte si, že nejprve musíte začít sami u sebe 🙂

Tom a Julča

Partněři projektu :

https://homefortrees.com/
https://homefortrees.com/

https://www.gopay.com/cs/ https://nutily.cz/https://toret.cz/